לקבלת הערכת שווי חפציכם בחינם מלאו את פרטיכם:

שם :
טלפון :
eMail :
הודעה :
פינוי דירה בחינם


כמה שווים החפצים העתיקים שלי?

לקבלת הערכת שווי מקצועית חייגו 054-2298544
עם עליית הפופולאריות והמחיר של חפצי אספנות כל אחד רוצה לדעת כמה שווים החפצים הישנים שקיבלתי מסבא וסבתא.

בעולם של עתיקות אספנות (ענתיקות), הערך של החפצים העתיקים תלוי בשלושה דברים: 1, כמה פריטים נפוצים. 2, מה מצבם. 3, כמה אספנים מוכנים לשלם עליהם.

מספר העתיקות הולך ופוחת ככל שעוברות השנים, אם משום שהם כולם נקנו או שפשוט נשברו או נזרקו לפח. היום הפסיקו האנשים מלהשליך פריטים ישנים בגלל המחשבה שהם עלולים להיות שווה כמה גרושים (ואולי אף יותר).

מצבו של החפץ מאוד משפיע על הערך שלו. הדעה הרווחת היא כי אספן לא ישלם עבור סחורה פגומה. ככל שמצבו של הפריט טוב יותר, כך גדל הערך שלו. אבל יש יוצאים מן הכלל. למשל, ריהוט מהמאה ה-18 וה-19 תמיד יהיה מבוקש, ללא קשר למצבו. לעיתים שקעים, כתמים ושריטות קלות אף יכולים להוסיף לערך. סוחרי עתיקות קוראים לזה "פטינה". ה"פטינה" למעשה מעניקה אופי לפריט האספנות.

מצד שני, חפצי אספנות כמו משאיות צעצוע של HESS, הופכים ליקרים יותר ויותר ככל שמצבם טוב יותר. במקרה של צעצועי HESS, ורוב הצעצועים – הקופסה של הצעצוע שווה לפחות חצי מכלל השווי שלו. לדוגמה: צעצוע משאית 1964 של הס, אשר במקור נמכר תמורת 1.39 $ נמכר כיום בשווי 4000 $, אם הוא במצבם מעולה ובקופסה המקורית.

לבסוף, כל חפץ עתיק או אספנות שווה רק את מה שמישהו מוכן לשלם על זה. כאשר ההיצע נמוך, אספן ישלם סכום גבוה יותר עבור פריט רק כדי שיוכלו הבעלים שלה. כאשר השוק מוצף בחפצים עתיקים מאותו הסוג אז הערך של פריטים הללו יורד. זה למעשה כמו כל סחורה בתחום הקמעונאות. עם זאת, כאשר אספן מתכנן למכור את הפריט לסוחר עתיקות, הוא לא מצפה לקבל יותר ממחצית מערכו מפני שהוא יודע שגם הסוחר צריך להרוויח את חלקו במכירה, כך שאם שמאי העריך את הענתיקה שלכם ב- 5000 $, אל תצפו לקבל יותר מ- 2.500 $.

כדי לוודא שהם קונים את פריטים הטובים ביותר, אספנים צריכים להיות מעודכנים ובעלי ידע רב ככל שניתן. לכן, אדם שבבעלותו עתיקות חייב לדעת את ההיסטוריה של החפץ לפני שהוא מציע אותו למכירה

יש מספר דרכים שאדם יכול ללמוד לזהות, ובסופו של דבר, להעריך ענתיקות. ביקור בחנויות עתיקות ונוכחות מדי פעם במכירה פומבית הם אמצעי למידה יעיל, כך תדעו מה מוצע למכירה, מה אנשים קונים, ומה המחירים משלמים. היכולת לזהות עתיקות נגזר במידה רבה על ידי אופן הצגת הפריט

אז לפני שאתם רצים למכור את החפצים הישנים שלכם, הענתיקות והפיצ'קס, עשו מחקר קטן ונסו לגלות בעצמכם את שווים השוקת ואם אתם צריכים עזרה מקצועית, פנו אלינו ונסמש לעזור בחינם.

משאית צעצוע לאספנים
כל הזכויות שמורות!!! אייל המפנה המהיר של הצפון © 2012                          מנעולן בחיפה